Colombia Supremo - Veľkosť balenia: 5 x 10 g

Akcia -16% Filter
4 body do vernostného systému
Cena
4,20 €

Štandardná cena
5 €

Ušetríte
16% (0,80 €)

Výrobca

Kód produktu
P00006-1

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Skladom
ks

Filtrovaná káva, ktorú si jednoducho pripravíte všade, kde je k dispozícii hrnček a horúca voda. viac

Akú má chuť

Už pri prvých dúškoch pocítite na jazyku horkokyslé tóny, ktoré pripomínajú tmavú čokoládu s vysokým podielom kakaa alebo slivku v horkej čokoláde. Chladnutím kávy ustupuje horkosť a dominanciu preberajú kyslejšie ovocné tóny. Colombia Supremo je kávou pre tých, ktorí majú radi výraznejšie chute a neprekáža im vyššia kyslosť. Intenzitu jej chuti môžete ovplyvniť väčším množstvom vody pri príprave (175 – 225 ml) alebo pridaním mlieka.

O káve vo filtri

Namleli sme pre vás výberovú kávu Arabica, naplnili ju do praktického filtra a starostlivo zabalili, aby vydržala čerstvá až do vašej kávovej chvíľky. Filtrovanú kávu si tak hravo môžete pripraviť všade, kde je k dispozícii hrnček a horúca voda. Káva vo filtri má svoje korene až v Japonsku, kde sa zrodila v 90. rokoch ako cestovná verzia populárneho drippera. Vďaka malému baleniu, jednoduchej príprave a skvelej chuti je tým najlepším kávovým parťákom na miesta, kde nemáte k dispozícii rovnaké vybavenie na prípravu kávy ako doma.

Ako na prípravu

To, že na prípravu vám stačí len horúca voda a hrnček, rozhodne nie je prehnané. Ako na to?

  • Rozbaľte obal a vytiahnite filter s kávou
  • Zatraste filtrom a odtrhnite jeho hornú časť pozdĺž nápisu Open
  • Rozložte a nasaďte na hrnček
  • Postupne nalievajte 175 ml horúcej vody (92 °C) až po okraj filtra
  • Počkajte, kým káva celkom prekvapká do hrnčeka

 

Z jedného filtra si pripravíte 150 – 200 ml kávy v závislosti od toho, akú intenzívnu chuť chcete dosiahnuť. Prípravu zvládnete raz-dva. Zaberie vám to maximálne 3 minúty.

Aká je čerstvá a ako dlho vydrží

Pražíme v menších dávkach, niekoľkokrát za mesiac. Po upražení nechávame zrnká dva dni „predýchať“, potom kávu namelieme a plníme do filtrov (10 g). Filtre s kávou balíme jednotlivo do recyklovateľného vrecúška naplneného dusíkom. Dusík chráni kávu pred svetlom, vlhkosťou, zabraňuje jej v oxidácii a uchováva ju čerstvú.

V akom balení dorazí

Môžete si vybrať zo 4 veľkostí balenia – 5, 20, 50 a 100 kusov. Zatiaľ čo v baleniach po 5 a 20 kusov posielame vrecúška s kávou vo filtri v elegantnej škatuli, 50 a 100 káv vo filtri vám príde priamo v prepravnej škatuli bez vonkajšieho obalu. Prečo to robíme takto? 50 a 100 ks balenie si ľudia zvyčajne kupujú pre seba a pravidelne. Preto sa snažíme znížiť množstvo obalov, ktoré nepotrebujú.

Ak chcete kúpiť 50 alebo 100 ks balenie ako darček, zaškrtnite políčko „Kupujem ako darček“ a my sa postaráme o to, aby k vám balenie s kávou dorazilo v škatuli navyše, ktorá ho ochráni pred poškodením a prepravnými štítkami.

Krajina pôvodu Kolumbia
Chuť Horkokyslá
Stupeň praženia Stredné
Typ kávy Arabica
Metóda spracovania Premyté
Chuťový profil Ovocný, Čokoládový
Dátum praženia 14. 11. 2022
Min. trvanlivosť 14. 11. 2024