Congo Lake Kivu - Veľkosť balenia: 100 x 10 g

Limitovaná edice
60 bodov do vernostného systému Recyklovateľné balenie
Cena
60 € 0,60 €/ks

Výrobca

Kód produktu
P00039-4

Balenie
100 ks

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Skladom
balení

Filtrovaná káva, ktorú si jednoducho pripravíte všade, kde je k dispozícii hrnček a horúca voda. viac

Akú má chuť

Congo Lake Kivu má príjemne sladkastú chuť s nádychom karamelu, trstinového cukru a jablka. Po vychladnutí sa v jej chuti objaví ľahká osviežujúca kyslosť. Na jej prípravu odporúčame použiť max. 165 ml vody. Najradšej ju máme bez mlieka, v horúcich dňoch je dňoch je skvelá na ľade.

Odkiaľ pochádza

Namleli sme do filtra výberové zrná z fariem v okolí jazera Kivu, na ktorých hospodária pestovatelia z fairtradového združenia SOPACDI (viac ako 5 600 pestovateľov, z ktorých zhruba 20 % tvoria ženy). Prostredníctvom programu Pygmies' Coffee Project & Women Producer Program podporuje SOPACDI skupinu Pygmejov žijúcich v dedinách Mishebere a Ruhunde na území Kahele, ktorí historicky čelili diskriminácii v podobe zbavenia volebného práva a nútení otrockej práce (veľmi málo platenej). SOPACDI týmto ľuďom poskytuje zázemie, tréning a príjem z predaja výberovej kávy, ktorú Pygmejovia dodávajú do umývacej stanice v meste Bushushu.

O káve vo filtri

Namleli sme pre vás výberovú kávu Arabica, naplnili ju do praktického filtra a starostlivo zabalili, aby vydržala čerstvá až do vašej kávovej chvíľky. Filtrovanú kávu si tak hravo môžete pripraviť všade, kde je k dispozícii hrnček a horúca voda. Káva vo filtri má svoje korene až v Japonsku, kde sa zrodila v 90. rokoch ako cestovná verzia populárneho drippera. Vďaka malému baleniu, jednoduchej príprave a skvelej chuti je tým najlepším kávovým parťákom na miesta, kde nemáte k dispozícii rovnaké vybavenie na prípravu kávy ako doma.

Ako na prípravu

To, že na prípravu vám stačí len horúca voda a hrnček, rozhodne nie je prehnané. Ako na to?

  • Rozbaľte obal a vytiahnite filter s kávou
  • Zatraste filtrom a odtrhnite jeho hornú časť pozdĺž nápisu Open
  • Rozložte a nasaďte na hrnček
  • Postupne nalievajte 175 ml horúcej vody (92 °C) až po okraj filtra
  • Počkajte, kým káva celkom prekvapká do hrnčeka

 

Z jedného filtra si pripravíte 150 – 200 ml kávy v závislosti od toho, akú intenzívnu chuť chcete dosiahnuť. Prípravu zvládnete raz-dva. Zaberie vám to maximálne 3 minúty.

Aká je čerstvá a ako dlho vydrží

Pražíme v menších dávkach, niekoľkokrát za mesiac. Po upražení nechávame zrnká dva dni „predýchať“, potom kávu namelieme a plníme do filtrov (10 g). Filtre s kávou balíme jednotlivo do recyklovateľného vrecúška naplneného dusíkom. Dusík chráni kávu pred svetlom, vlhkosťou, zabraňuje jej v oxidácii a uchováva ju čerstvú.

V akom balení dorazí

Môžete si vybrať zo 4 veľkostí balenia – 5, 20, 50 a 100 kusov. Zatiaľ čo v baleniach po 5 a 20 kusov posielame vrecúška s kávou vo filtri v elegantnej škatuli, 50 a 100 káv vo filtri vám príde priamo v prepravnej škatuli bez vonkajšieho obalu. Prečo to robíme takto? 50 a 100 ks balenie si ľudia zvyčajne kupujú pre seba a pravidelne. Preto sa snažíme znížiť množstvo obalov, ktoré nepotrebujú.

Ak chcete kúpiť 50 alebo 100 ks balenie ako darček, zaškrtnite políčko „Kupujem ako darček“ a my sa postaráme o to, aby k vám balenie s kávou dorazilo v škatuli navyše, ktorá ho ochráni pred poškodením a prepravnými štítkami.

Krajina pôvodu Kongo
Region Lake Kivu
Pestovatelia Družstvo SOPACDI
Chuť Sladká, Kyslá
Charakteristika Karamel, Trstinový cukor, Jablko
Stupeň praženia Svetlé
Typ kávy Arabica, Organic
Odroda Caturra, Bourbon, Catuai
Metóda spracovania Premyté
Chuťový profil Ovocný
Dátum praženia 04. 09. 2023
Min. trvanlivosť 07. 09. 2024