Espresso blend - Veľkosť balenia: 300 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5 (1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
11 bodov do vernostného systému
Cena
11 €

Výrobca

Kód produktu
P00010-1

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Skladom
ks

Tmavo pražená výberová zrnková káva na prípravu espressa. viac

Akú má chuť

Zrnká sme zmiešali už pred upražením. Vďaka tmavšiemu praženiu je Espresso blend vhodná na prípravu espressa v automatických alebo ručných pákových kávovaroch. Odporúčame použiť 8 g na jednu dávku espressa a dodržať čas extrakcie medzi 22 – 27 sekundami. V porovnaní s Brazil Minas Gerais má táto káva vyváženejšiu chuť, jej horkosť nie je taká výrazná, rozhodne sa však pri tejto káve nemusíte obávať kyslosti. 

Odkiaľ pochádza

Skombinovali sme výberové zrnká z troch krajín – brazílskej oblasti Minas Gerais (70 %), kolumbijskej Sierra Nevada (20 %) a regiónu Las Capucas v stredoamerickom Hondurase (10 %). Všetky kávy, ktoré tvoria túto zmes, nájdete v našej ponuke aj ako jednodruhovky. V ich popise sa dozviete viac o farmách, z ktorých pochádzajú.

Aká je čerstvá a ako dlho vydrží

Zrnkovú kávu balíme do vreciek s jednocestným ventilom, ktorý vám umožňuje vytlačiť vzduch z vrecka, a zabrániť tak oxidácii kávy aj po otvorení balenia. Za plnú cenu od nás dostanete zrnká, ktoré sme upražili pred maximálne 30 dňami, na kávu praženú viac ako pred 30 dňami automaticky poskytujeme zľavu 15 %. Nájdete ich v kategórii „Zachráň ma“. Zrnkovú kávu Drip it odporúčame spotrebovať do 3 mesiacov od dátumu praženia.

V akom balení dorazí

Na menšie 300 g balenia používame recyklovateľné plastové vrecká, 1 kg balenia zrnkovej kávy od nás dostanete v papierových vreckách s membránou z cukrovej trstiny. To preto, aby vzhľadom na väčšie množstvo kávy zostali zrnká dlhšie čerstvé. Ak si vyberiete doručenie do Zásielkovne alebo kuriérom na adresu, zrnká vám pošleme ešte v prepravnom kartónovom obale. Do nášho Espresso baru môžete prísť aj s vlastnou nádobou a kúpiť si u nás zrnkovú kávu bez obalu.

Krajina pôvodu Brazília, Kolumbia, Honduras
Chuť Horká
Stupeň praženia Tmavé
Typ kávy Arabica
Chuťový profil Orieškový