20% zľava na kávu vo filtri. Predĺžené do 17. júna.

Honduras Las Capucas - Veľkosť balenia: 50 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(8)Počet hviezdičiek je 5 z 5
2 body do vernostného systému

Cena
2,40 €

Výrobca

Kód produktu
P00012-3

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
Nie je skladom Sledovať dostupnosť

Stredné praženie | Chuťový profil: Lieskový oriešok, karamel, med | Nízka acidita viac

Akú má chuť

Honduras Las Capucas sme si zamilovali. Káva, ktorá vám s každou prípravou ponúkne iné chute. Kým espresso je príjemne orieškové od začiatku až do konca, vo filtri si Honduras obľúbite pre jeho pestrosť. Spočiatku sladší nádych karamelu a lieskových orieškov vystriedajú po chvíli chladenia svieže ovocné tóny.

Odkiaľ pochádza

Farmári z pestovateľského družstva Cooperativa Cafetalera Capucas Limitada (COCAFCAL) pestujú kávu v blízkosti národného parku Celaque a rovnomennej najvyššej hory Hondurasu, ktorá je veľkou zásobárňou vody. V nadmorskej výške 1 450 – 1 600 metrov je pôda úrodná a klimatické podmienky sú ideálne pre vysokokvalitné zrná. Kávovníky sú zatienené miestnymi ihličnanmi (napr. stromom gravilea alebo cédrami) a ovocnými stromami (citrusmi). Už viac ako 10 rokov sa pestovatelia pýšia mnohými certifikáciami vrátane Fairtrade a Bio.

Aká je čerstvá a ako dlho vydrží

Zrnkovú kávu balíme do vreciek s jednocestným ventilom, ktorý vám umožňuje vytlačiť vzduch z vrecka, a zabrániť tak oxidácii kávy aj po otvorení balenia. Za plnú cenu od nás dostanete zrnká, ktoré sme upražili pred maximálne 30 dňami, na kávu praženú viac ako pred 30 dňami automaticky poskytujeme zľavu 15 %. Nájdete ich v kategórii „Zachráň ma“. Zrnkovú kávu Drip it odporúčame spotrebovať do 3 mesiacov od dátumu praženia.

V akom balení dorazí

Na menšie 300 g balenia používame recyklovateľné plastové vrecká, 1 kg balenia zrnkovej kávy od nás dostanete v papierových vreckách s membránou z cukrovej trstiny. To preto, aby vzhľadom na väčšie množstvo kávy zostali zrnká dlhšie čerstvé. Ak si vyberiete doručenie do Zásielkovne alebo kuriérom na adresu, zrnká vám pošleme ešte v prepravnom kartónovom obale. Do nášho Espresso baru môžete prísť aj s vlastnou nádobou a kúpiť si u nás zrnkovú kávu bez obalu.

Další informace
Způsob přípravy Espresso, Filter
Chuť Sladká
Míra acidity Nízká
Stupeň praženia Stredné
Charakteristika Lieskový oriešok, Med, Karamel
Typ kávy Arabica
Krajina pôvodu Honduras
Metóda spracovania Premytá
Chuťový profil Orieškový