Peru Rodríguez de Mendoza Decaf - Veľkosť balenia: 20 x 10 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5 (2)Počet hviezdičiek je 3 z 5
-50% Zachráň kávu
7 bodov do vernostného systému
Cena
7,90 € 0,39 €/ks

Štandardná cena
15,80 €

Ušetríte
50% (7,90 €)

Výrobca

Kód produktu
P00034-2

Balenie
20 ks

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Skladom
balení

Filtrovaná káva, ktorú si jednoducho pripravíte všade, kde je k dispozícii hrnček a horúca voda. viac

Zachráň kávu

Našu bezkofeínovú novinku z Peru som prvýkrát zabalili do kompostovateľných filtrov. To sa ale úplne nepodarilo, občas sa tak niektorý z filtrov v balení pri príprave pretrhne. Je nám ľúto vyhodiť všetky zásoby, ktoré sme vyrobili, a tak vám ich teraz ponúkame s 50% zľavou.

Akú má chuť

Peru Rodríguez de Mendoza je bezkofeínová káva s sladkastou chuťou, vyváženým telom, s tónmi mliečnej čokolády a kandizovaného pomaranča. Vďaka prírodnému procesu odstránenia kofeínu (Swiss Water Process = "Švajčiarsky vodný proces") si uchovala svoje charakteristické chuťové tóny a na jej chuti tak ani nespoznáte, že je bez kofeínu.

Odkiaľ pochádza

Oblasť San Ignacio leží v regióne Cajamarca v severovýchodnom Peru, kde sa stretávajú západné a východné pohoria Ánd a zostupujú do Amazonskej nížiny. Káva sa tu pestuje v nadmorskej výške od 1000 do 1800 metrov na farmách družstva Cooperativa Agraria Frontera San Ignacio (COOPAFSI). Hlavným poslaním družstva je rozvoj konkurencieschopného udržateľného poľnohospodárstva s rešpektom k životnému prostrediu a presadzovanie ľudských, etických a sociálnych hodnôt. Svojim členom družstvo ponúka školenia, technickú podporu a tiež sociálne a finančné služby. Družstevníci môžu využiť ponuku mikroúverov napr. na omladenie kávovníkov, obstaranie vybavenia potrebného na pestovanie a zber, alebo na zdravotnú starostlivosť. Družstvo tiež realizuje rôzne projekty zamerané napríklad na vzdelanie detí a žien. Zhruba 25% kávy je pestovaných ženami.

O káve vo filtri

Namleli sme pre vás výberovú kávu Arabica, naplnili ju do praktického filtra a starostlivo zabalili, aby vydržala čerstvá až do vašej kávovej chvíľky. Filtrovanú kávu si tak hravo môžete pripraviť všade, kde je k dispozícii hrnček a horúca voda. Káva vo filtri má svoje korene až v Japonsku, kde sa zrodila v 90. rokoch ako cestovná verzia populárneho drippera. Vďaka malému baleniu, jednoduchej príprave a skvelej chuti je tým najlepším kávovým parťákom na miesta, kde nemáte k dispozícii rovnaké vybavenie na prípravu kávy ako doma.

Ako na prípravu

To, že na prípravu vám stačí len horúca voda a hrnček, rozhodne nie je prehnané. Ako na to?

  • Rozbaľte obal a vytiahnite filter s kávou
  • Zatraste filtrom a odtrhnite jeho hornú časť pozdĺž nápisu Open
  • Rozložte a nasaďte na hrnček
  • Postupne nalievajte 175 ml horúcej vody (92 °C) až po okraj filtra
  • Počkajte, kým káva celkom prekvapká do hrnčeka

 

Z jedného filtra si pripravíte 150 – 200 ml kávy v závislosti od toho, akú intenzívnu chuť chcete dosiahnuť. Prípravu zvládnete raz-dva. Zaberie vám to maximálne 3 minúty.

Aká je čerstvá a ako dlho vydrží

Pražíme v menších dávkach, niekoľkokrát za mesiac. Po upražení nechávame zrnká dva dni „predýchať“, potom kávu namelieme a plníme do filtrov (10 g). Filtre s kávou balíme jednotlivo do recyklovateľného vrecúška naplneného dusíkom. Dusík chráni kávu pred svetlom, vlhkosťou, zabraňuje jej v oxidácii a uchováva ju čerstvú.

V akom balení dorazí

Môžete si vybrať zo 4 veľkostí balenia – 5, 20, 50 a 100 kusov. Zatiaľ čo v baleniach po 5 a 20 kusov posielame vrecúška s kávou vo filtri v elegantnej škatuli, 50 a 100 káv vo filtri vám príde priamo v prepravnej škatuli bez vonkajšieho obalu. Prečo to robíme takto? 50 a 100 ks balenie si ľudia zvyčajne kupujú pre seba a pravidelne. Preto sa snažíme znížiť množstvo obalov, ktoré nepotrebujú.

Ak chcete kúpiť 50 alebo 100 ks balenie ako darček, zaškrtnite políčko „Kupujem ako darček“ a my sa postaráme o to, aby k vám balenie s kávou dorazilo v škatuli navyše, ktorá ho ochráni pred poškodením a prepravnými štítkami.

Krajina pôvodu Peru
Region Rodríguez de Mendoza
Pestovatelia Družstvo APROCOYCE
Chuť Sladká
Charakteristika Pomaranč, Mliečna čokoláda
Stupeň praženia Stredné
Typ kávy Arabica, Bezkofeínová
Odroda Catimor, Typica, Caturra, Pache
Metóda spracovania Premyté
Chuťový profil Ovocný, Čokoládový
Dátum praženia 13. 04. 2023
Min. trvanlivosť 29. 04. 2025